Zámek Kunštát - kolébka sjednocené Evropy

Jeden z nejstarších moravských hradů, postupně přestavěný na renesanční a barokní zámek. Zpřístupněné interiéry představují návštěvníkům zámku kulturu bydlení posledních šlechtických majitelů a nejstarší prostory původního hradu. Hodnotný komplex zámeckých budov je obklopen parkem, zřízeným v 17. století a ve století následujícím rozšířeným na celé zámecké návrší. Součástí parku je ojedinělý psí hřbitov založený na konci 19. století.

Do roku 1520 rodové sídlo pánů z Kunštátu, kde v mládí pobýval i český král Jiří z Kunštátu a Poděbrad, který v roce 1464 předložil evropským panovníkům návrh Smlouvy o všeobecné mírové organizaci, projekt vypracovaný v letech 1462 – 1463.

Více o zámku

 


Akce

28 srp
Koncert

Hudební cyklus Malý noční Mozart IV.

  • Druhé zámecké nádvoří/ Second castle courtyard ()
  • 28. 8. 2016 –28. 8. 2016
  • 21.00

Zprávy

Dny evropského dědictví na dohled

17. 8. 2016

Ve dnech 10. a 11. září zpřístupníme veřejnosti objekt tzv. Dolního zámku v Kunštátě. Bude se jednat o čtyři výjimečné prohlídky v každém dni, návštěvník se projde zámeckým sklepením, příkopem, středověkou lednicí, dále bude mít možnost vystoupat přes zámecké divadlo až k hodinovému stroji a to není zdaleka vše. Doporučujeme rezervaci.

Vstupujeme do druhé poloviny cyklu hudebního génia

11. 8. 2016

Třetí koncert proběhne v nejmenší prostoře z celého cyklu - v Pilastrovém sále zámku. Volná místa rychle ubývají, kultury chtivé vyzýváme k včasným rezervacím.

Změny v připravovaném cyklu Malý noční Mozart na zámku Kunštát

19. 6. 2016

V cyklu Malý noční Mozart došlo k několika změnám v místě a datu konání koncertů.

Tipy na výlet

  • Prožijte nevšední den na čarokrásných místech takřka "co by kamenem dohodil" od sebe vzdálených. Jeden z nejstarších hradů na Moravě přestavěný postupně na renesanční a klasicistní zámek, jeskyně Blanických rytířů, zahrada smyslů, Burianova rozhledna a unikátní historický mlýn na horní vodu v Býkovicích vám jistě zaručí den plný zážitků.

  • Již po čtyřiadvacáté proběhne v Kunštátě hrnčířský jarmark. Buďte svědky zářijového víkendu, kdy se spící město probudí. Keramika, živá hudba, soutěže, a v neposlední řadě příznivé počasí objednané členy zastupitelstva.

  • Výlet je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, umožňuje různé varianty, směry i délky, spojuje historicky a kulturně zajímavá místa v okolí Kunštátu a jeho místních částech.

sponzoři a partneři