Renesanční den s Divadlem Continuo na zámku Kunštát

Divadlo

Program

16 hodin:

Hudebně loutková pohádka Murgila a Zorila na motivy rumunské pohádky – zcela nové rodinné představení se odehraje na zámeckém nádvoří.

Troje ústa, šestery oči, třicet prstů a jeden plnovous vám budou vyprávět příběh, který byl počat za soumraku a zrozen za úsvitu v krajině temných lesů a příkrých hor, kde lidé a zvířata žijí pospolu a mluví stejnou řečí. Kde láska a nenávist, život a smrt či naděje s bolestí ruku v ruce putují vesnicemi i dalekou pustinou.

Po představení následuje hudební dílna pro děti od 6 let a jejich rodiče.

 

21 hodin:

Please leave a message - autorská inscenace Divadla Continuo. Šest performerů, kteří nejsou schopni vzájemné komunikace, se setkává u jedné zdi.

Dílo odráží současnou náladu ve společnosti, kde se každý snaží horlivě vykřičet svou poslední zprávu: v „post truth“ světě proudí ale informace chaoticky, což často, nenápadně, vytváří konflikty, absurdní situace, neskutečné skutečnosti…

Členové Divadla Continuo přináší na scénu lidskou touhu komunikovat, něco za sebou nechat, vytvářet identitu, vyjádřit názor – jenže co se dá v anonymním světě říct?

Pohyb, živá hudba, vizuální a zvukové prostředky vytváří jedinečnou poezii a zpochybňují nadřazenost, kterou zaujímá v našich životech jazyk.

Více informací o souboru